by
on
under Без рубрики
Permalink

«Моя професія» — лікар — Н. Варивода

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом.

Життя лікаря — це здобуття нових знань, нового досвіду, який іноді змушує відмовитися від старого й звичного, невтомний пошук, боротьба із самим собою за формування власної особистості.  Ці критерії тисячоліттями були і зараз залишаються надвисокими. Суспільство вимагає від людей, яким довіряє життя і здоров’я своїх громадян, кришталевої чистоти і високої моральності і має на це повне право. Сформувати ці надвисокі моральні межі і не виходити з них за будь-яких умов, за будь-яких спокус, якими б вони не були — надзавдання лікаря сучасного і лікаря майбутнього.

Медицину здавна називають мистец­твом. Не ремеслом, не працею, а перш за все мистецтвом, як-от музику, живопис, поезію. Із цього витікає, що досконале оволодіння цим мистецтвом потребує особ­ливих здібностей або й таланту, як до музики чи поезії.

Професія лікаря — унікальна за комплексом вимог. Вона потребує передовсім покликання й служіння. Лікар повинен любити свою професію, інакше він не зможе подолати величезних труднощів, що стануть на його шляху протягом тривалого навчання та у професійній діяльності й вимагатимуть мобілізації всіх фізичних і моральних сил. Це важка, безперервна й напружена фізична праця, яка не поділяє добу на день та ніч.

Усвідомлення важливості власної професії спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок. Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію. І це не можна не цінувати.Тому основні складові ідеального образу лікаря — це високий рівень професійних знань, комунікативна компетентність та високі моральні якості, і до нього я впевнено крокую.

Наська Варивода

Добавить комментарий